LIKE CNDB
1 - 26 martie 2017

Ediția a IV-a

Statementul festivalului // comunicat de presă // categorii de bilete

Programul festivalului

1 martie, ora 19.30: „The Great Scheme of Things”, de/cu Fierbinţeanu

2 martie, ora 19.30: „Babe
l”, de Arcadie Rusu

3 martie, ora 19.30:
Duet în trecere”, de/cu Mihaela Dancs şi Andreea David

4 martie, ora 19.30: „Un minut de dans sau UF!!!
”, de Gigi Căciuleanu

5 martie, ora 19.30:
„Your Mother at My Door”, de Timothy and the things, o producţie SIN Arts Centre – Ungaria



6 martie, ora 18.30: Dezbatere publică - „Sala Omnia”

8 martie, ora 19.30: „2 femei contemporane”, de Ioana Marchidan

9 martie, ora 19.30:
Self no. 10”, de/cu Elena Copuzeanu

10 martie, ora 19.30: „lonely lonely”, de/cu Tiina Soot (Estonia) şi Dorothea Zeyringer (Austria)

11 martie, ora 19.30: „By the way
”, o producţie Márta Ladjánszki/L1 Association – Ungaria

12 martie, ora 19.30: „Nud de femeie brunetă
”, de/cu Andreea David



13 martie, ora 19.30: Discuţie publică – Simona Deaconescu şi Farid Fairuz îşi prezintă noile producţii de la CNDB

14 martie, ora 19.00: Workshop cu artiştii din compania RootlessRoot (Grecia)

15 martie, ora 19.30: Proiecţie de film în cadrul Festivalului Interna
țional de Documentar și Drepturile Omului One World Romania - „My Talk with Florence” (Austria, 2015)

Recomandare
în cadrul LIKE CNDB - 15 martie, ora 19.00: „Europium”, de RootlessRoot (Grecia), la Teatrul Odeon

16 martie, ora 19.30: „Coliziuni”, o producţie a Teatrului Szigligeti din Oradea

17 martie, ora 19.30:
„Latent show”, de/cu Andreea David şi Cristian Nanculescu

18 martie, ora 17.00: Discuţie publică – Silvia Ghiaţă, realizatoarea emisiunii „Lumea dansului
(TVR)

18 martie, ora 19.30: „37 Minutes of Make Believe”, de/cu Andreea Novac

19 martie, ora 12.00: Proiecţie de film în cadrul Festivalului Internațional de Documentar și Drepturile Omului One World Romania - „The Chechen Family (Argentina, 2015)

19 martie, ora 19.30:
„Bucureşti. Instalaţie umană”, de Radu Nica (regizor) şi Florin Fieroiu (coregraf) – la ARCUB

 

20 martie, ora 19.00: „Laborator de practici comune”, facilitat de Andreea David, Andreea Novac, Nicoleta Enache, Cristian Nanculescu și Renate Dinu

22 martie, ora 19.00:
„Alcool”, de Mihai Măniuţiu (regizor) şi Vava Ştefănescu (coregraf) – la Teatrul Nottara

23 martie, ora 19.30: „teren de dans/ one to all” şi 24, 25, 26 martie, orele 15.00, 15.50, 16.40, 17.10 şi 18.00: „teren de dans/one to one”, de/cu Mihaela Dancs

24 martie, ora 19.30:
„Poetic – playful – provocative: The experimental dances of the Berlin surrealist cabaret Die Badewanne”, o prezentare susţinută de Agnes Kern (Germania)

25 martie, ora 19.30:
„I Am Just About”, de Andreea David

26 martie, ora 19.30: „Istoria cântată a dansului românesc”, de Paul Dunca şi Eduard Gabia

26 martie, ora 21.00: Petrecere de final de festival – Concerte Kepler not Kopernikus şi FLUID